Stezka-12.jpg

Nad Krkonoše! Nová stezka se stala magnetem nejnavštěvovanějších českých hor

Každá ze Stezek korunami stromů v České republice i v Německu je něčím unikátní. Ale jedině Stezka korunami stromů Krkonoše je držitelkou hned několika rekordů najednou. Také proto se celý areál, který najdete kousek od Jánských Lázní, stal krátce po svém zpřístupnění na začátku července 2017 magnetem nejnavštěvovanějších českých hor. A dost možná si ke všem svým "nej" brzy připíše další: nejvyhledávanější.

Proč byste Stezku korunami stromů Krkonoše neměli na svých cestách minout? Třeba jen proto, že se na její koncepci podíleli pracovníci Krkonošského národního parku, kteří doplnili fantastické výhledy a perfektní zázemí i odbornou částí. Místy až 150 let staré stromy si tak můžete prohlédnout od jejich korun až po kořenové systémy.

Právě podzemní část krkonošské Stezky nabízí atraktivně pojatou instalaci přibližující život pod zemí. Je součástí 1,3 km dlouhé naučné trasy sdělné i pro nejmenší návštěvníky. Nade vším se pak tyčí 45 metrů vysoká věž s padesátimetrovým toboganem. Stezka samotná má bezmála 900 metrů a její vodorovná část se vine 23 metrů nad terénem.

K dispozici vám bude řada odpočinkových míst a výhledů, adrenalinová zastavení, dvě velkokapacitní parkoviště nebo stylová restaurace s místními specialitami. Otevřeno po celý rok! Další informace najdete na www.stezkakrkonose.cz.