Aktivity a okolí

Okolí Mladých Buků a Trutnova

LETNÍ a ZIMNÍ AKTIVITY SOUSEDNÍHO AREÁLU MLADÉ BUKY  - 500 M OD NAŠEHO RESORTU !!
 

Svézt se můžete třeba na 1km dlouhé letní bobové dráze Berta.

Naleznete zde i řadu houpaček, prolézaček s tobogány, 6 místné trampolínové pole, 18m dlouhou nafukovací housenku Megi, 4-místnou bungee trampolínu, vodní hřiště, letní tubing,vzduchové trampolíny, síťovou loď, duo lanovku, mini zoo s malými holandskými kozičkami, maxi "Člověče, nezlob se".

V loňském roce byl Baldův svět rozšířen o další atrakce. Nově tak můžete využít síťovou atrakci s vyhlídkou a přírodní bludiště. Naši hosté hotelu mají na všechny vstupy do areálu 10% slevu.

Stezka korunami stromů Krkonoše 

Nad Krkonoše! Nová stezka se stala magnetem nejnavštěvovanějších českých hor

Každá ze Stezek korunami stromů v České republice i v Německu je něčím unikátní. Ale jedině Stezka korunami stromů Krkonoše je držitelkou hned několika rekordů najednou. Také proto se celý areál, který najdete kousek od Jánských Lázní, stal krátce po svém zpřístupnění na začátku července 2017 magnetem nejnavštěvovanějších českých hor. A dost možná si ke všem svým "nej" brzy připíše další: nejvyhledávanější.

Proč byste Stezku korunami stromů Krkonoše neměli na svých cestách minout? Třeba jen proto, že se na její koncepci podíleli pracovníci Krkonošského národního parku, kteří doplnili fantastické výhledy a perfektní zázemí i odbornou částí. Místy až 150 let staré stromy si tak můžete prohlédnout od jejich korun až po kořenové systémy.

Právě podzemní část krkonošské Stezky nabízí atraktivně pojatou instalaci přibližující život pod zemí. Je součástí 1,3 km dlouhé naučné trasy sdělné i pro nejmenší návštěvníky. Nade vším se pak tyčí 45 metrů vysoká věž s padesátimetrovým toboganem. Stezka samotná má bezmála 900 metrů a její vodorovná část se vine 23 metrů nad terénem.

K dispozici vám bude řada odpočinkových míst a výhledů, adrenalinová zastavení, dvě velkokapacitní parkoviště nebo stylová restaurace s místními specialitami. Otevřeno po celý rok! Další informace najdete na www.stezkakrkonose.cz.

Cykloturistika

Okolí Mladých Buků a Trutnova lze využít k různě obtížným cyklistickým výletům. Pro náročné cyklisty se nedaleko zdvíhají kopce Krkonoš s rozsáhlou sítí cyklistických tras. Mimo náročných výletů na hory se dá relaxovat při pohodových cestách podél řeky Úpy. Zajímavým výletem je třeba cesta do Babiččina údolí v Ratibořicích. 

Poznejte okolí Krkonoš a navštivte památky v našem okolí 

Pevnost Stachelberg

památka vzdálená cca 15 Km od našeho resortu.

Pevnost Stachelberg je mohutná tvrz u obce Babí a je přístupná veřejnosti. Svou velikostí a počtem instalovaných zbraní představovala největší a nejmodernější pevnostní komplex československého pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byla rozestavěna v letech 1937-1938, zůstala však nedokončena. Pevnostní objekty jsou propojeny soustavou chodeb a sálů o celkové délce 3,5 km. V jediném dokončeném pěchotním srubu (T-S73) se nachází Muzeum čs. opevnění s vojensko-historickou expozicí (plány a modely objektů, fotografie, ukázky výzbroje...). 
Stachelberg je součástí mohutné pevnostní linie, která protíná celé Trutnovsko od Rýchor po Jestřebí hory, kde navazuje na obdobná opevnění na Náchodsku (např. Dobrošov).

Adršpašsko-teplické skály

památka vzdálená cca 25 Km od našeho resortu.


Bizarní skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou přitažlivým cílem turistických výletů severovýchodních Čech. Na trase této cesty poznáte mnoho zajímavých skalních útvarů společně s dvěma skalními hrádky. Okolí Adršpašsko-teplických skal a celého Broumovského výběžku nabízí značné množství přírodních, historických i kulturních aktivit po celý rok. Výborné zázemí zde naleznou milovníci pěší turistiky. Nové cyklostezky i rozmanitý a často náročný terén potěší příznivce horských kol. Vyhlášené jsou výborné podmínky pro horolezce, kteří mohou využít všech šesti nejnavštěvovanějších horolezeckých lokalit - Adršpach, Teplické skalní město, Křížový vrch, Jiráskovy skály, Ostaš a Broumovské stěny

ZOO Dvůr Králové

 vzdáleno cca 25 Km od našeho resortu.


ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Domov tu získalo téměř dva a půl tisíce živočichů, kteří mají svůj původ v dalekých zemích a na mnoha kontinentech světa. Najdete zde největší kolekci afrických zvířat v Evropě.
S různými ročními obdobími se mění i podoba a program ZOO. Sváteční a klidnou atmosféru má v období Vánoc a strašidelná je v Týdnu duchů. O prázdninách se můžete vydat na prohlídku večerní ZOO. S příchodem tmy a v záři reflektorů některá zvířata ožívají a jejich přirozené instinkty se probouzejí. ZOO už ale dávno neslouží pouze jako zábavní park pro zvědavé návštěvníky.

Bobová dráha Berta

přes 1,5 km dlouhá dráha je nejdelší v Krkonoších. V horních pasážích Vás uchvátí dokonalé výhledy na Východní Krkonoše. Tento typ bobové dráhy umožňuje celoroční provoz i za nepříznivých podmínek. Od našeho hotelu je bobová dráha v dosahu pouchých dvou kilometrů.Dětské hřištěTěm nejmenším nabízíme možnost vyřádit se na velkém dětském hřišti, kde na ně čeká.

Vyjížďky na koních

Využijte náš program „Přírodou na koňském hřbetě".
Vyzkoušíte si jízdu na koni v základním kurzu a nebo si vychutnejte v sedle i vícedenní výlet. Od našeho hotelu se jízdárna nachází necelé tři kilometry.